JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Органи місцевого врядування потребують збільшення повноважень в плані збору місцевих податків

Органи місцевого врядування потребують збільшення повноважень в плані збору місцевих податків

Таку позицію займає Вознесенський міський голова Віталій Луков. Він обґрунтував її під час проведення Регіональної платформи Миколаївського обласного відділення Асоціації міст України, що проходила у Вознесенську. Під час обговорення найгостріших проблем для місцевого самоврядування Віталій Луков пояснив, що для підвищення якості управління громадами, а також для підвищення безпеки та комфорту мешканців необхідно збільшити місцевий контроль над збором місцевих податків та рухатися у бік законодавчого закріплення та розвитку муніципальної поліції.

«Є питання, які залежать від нас, є питання, які залежать від зрілості громади, а є питання, дійсно, загальні, де ми чекаємо підтримку з боку держави, − пояснив Вознесенський міський голова,  ­Можливо, це трохи небезпечно, але, ми бачимо, все таки, необхідність у збільшенні повноважень в плані збору місцевих податків. Оскільки так склалося, що збором податків і місцевих, і державних – займається державна структура, державна фіскальна служба. В нас тут є певні розбіжності. Дуже часто виникають проблеми в тому, що ми не добираємо податків. Разом з тим, було б дуже добре, щоб ми могли, в якійсь мірі, регулювати податковий тиск на місцевих підприємців, щоб ми могли стимулювати або залучати бізнес на територію».

Віталій Луков торкнувся питання забезпечення правопорядку на території громади, яке він вважає дуже актуальним та болючим. На його думку, оскільки люди обирають місцеву владу, то вони очікують від неї безпеки та комфортного життя в громаді. На разі, склалася така ситуація, коли у місцевої влади немає прямого контакту чи взаємодії з правоохоронними органами.

«На жаль, ми йдемо своїми паралельними шляхами, − констатує Вознесенський міський голова Віталій Луков, − Тут необхідно мати більше дотичних точок, чітко виписаних законодавством. Певною мірою, це стосується муніципальної поліції».

Також, Віталій Луков підбив підсумки заходу, який проходив у місті Вознесенську. Він розповів, що під час Регіональної платформи представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини поспілкувалися з колегами та обмінялися досвідом, обмінялися проблемами та шляхами вирішення.

«Ще раз переконався в тому, що ми живемо у одній країні і в нас спільні проблеми і, разом з тим, кожна громада відрізняється, і в кожного є свій індивідуальній шлях», ­ − сказав співголова Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

Віталій Луков подякував народним депутатам України Тарасу Креміню та Ігорю Бриченку за участь у платформі та долучання до питань і проблем місцевого самоврядування. На його думку, участь нардепів у спільній роботі обнадіює та надає шанс отримати додатковий стимул від того, що все таки є зв'язок між центральними органами влади, законодавчою гілкою, і місцевою.

«Ми можемо почути найшвидше проблеми людей, їх потреби і виклики та створити країну комфортною для життя, а людину – щасливою, що вона живе в своїй державі» − окреслив роль органів місцевого самоврядування Віталій Луков.

Також, Вознесенський міський голова підкреслив важливість ролі організатора Регіональної платформи − Асоціації міст України та те, що вона робить, особливо, останній рік. За словами Віталія Лукова, йому, як міському голові вдається дуже швидко отримувати зворотній зв'язок. Асоціація дуже активно захищає інтереси місцевого самоврядування у Верховній Раді, Уряді.

«Стільки багато чого зроблено, багато законодавчих ініціатив, в тому числі від Асоціації, тому можна на подальше побажати ще більш тісної співпраці, спільних зусиль та терпіння у цьому складному процесі співіснування місцевого самоврядування та державної влади», ­− сказав на завершення Вознесенський міський голова.

 Офіс реформ Миколаївська область

Прочитано 522 разів