JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Понеділок, 20 травня 2019 | Вхід
Казанківська громада посіла 6 місце серед 28 ОТГ Миколаївщини

Казанківська громада посіла 6 місце серед 28 ОТГ Миколаївщини

За результатами моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку за 2018 рік Казанківська селищна об’єднана територіальна громада посіла 6 місце серед 28 ОТГ Миколаївщини. Про це під час свого звітування про діяльність повідомив Казанківський селищний голова Олексій Асмолов. Він протягом січня провів зустрічі з мешканцями Великоолександрівської, Миколаївської, Дмитрівської, Михайлівської, Лагодівської, Троїцько-Сафонівської, Дмитро-Білівської громад та села Новоданилівки, під час яких прозвітував про проведену роботу за 2018 рік. Також, під час зустрічей  мешканці обговорили Перспективний план розвитку Казанківської об‘єднаної територіальної громади на 2019 ‒ 2021 роки.

«Всіма здобутками минулого року ми маємо завдячувати, перш за все, громаді, платникам податків, підприємцям, громадським організаціям та активним громадянам. Від усіх жителів щиро дякую всім тим, кому не байдужа доля нашої громади», ‒ зазначив Олексій Асмолов та підкреслив надважливу роль у цих успіхах старост та командній роботі всіх працівників виконкому Казанківської селищної ради. Також, голова підкреслив важливість підтримки з боку депутатського корпусу.

             За рік існування громади проведено великий обсяг робіт: у селищній раді пройдено складну процедуру об‘єднання та реорганізації громади, було вирішено складні кадрові питання, ухвалено значну кількість рішень ради та виконкому, прийнято у власність громади заклади дошкільної, шкільної  та позашкільної освіти, заклади культури, пам‘ятні знаки, меморіальні комплекси та комплекси нежитлових будівель.

В Казанківській ОТГ створено відділ освіти, молоді та спорту, сектор культури, комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр», Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), комунальний заклад «Публічна бібліотека Казанківської селищної ради» і інші необхідні структурні підрозділи. За словами голови об’єднаної громади Олексія Асмолова протягом року було досить важко через виявлені неузгодженості та невідповідності як на рівні законодавства, так і безпосередній практиці через відсутність проектно-кошторисної документації на значну кількість об’єктів колишніх сільських рад. З’ясування та виправлення цього всього вартувало працівникам виконкому Казанківської селищної ради багато зусиль та часу.

 «Але це того вартує, ‒ підкреслив на зустрічі з мешканцями громади Олексій Асмолов, ‒  Побувавши у селах громади, поспілкувавшись з людьми,  переконалися в тому, що відбуваються зміни на краще».

 Серед пріоритетів новоствореної громади участь у грантових освітніх проектах, навчальних тренінгах, які проходили як в Україні, так і за кордоном. Велику увагу в Казанківській ОТГ приділялось формуванню, наповненню збалансованого бюджету та раціональному використанню бюджетних коштів. Створення об‘єднаної громади дало змогу значно збільшити наповнення місцевого бюджету, визначено основні напрямки діяльності, і вже багато зроблено.

 За даними Казанківської селищної ради видатки селищного бюджету за 2018 рік виконано в сумі 97 332 504 гривень, з них по загальному фонду 87 779 724 гривні, по спеціальному – 9 552 780 гривень. Бюджет 2018 мав соціальну спрямованість: питома вага видатків загального фонду селищного бюджету була спрямована на фінансування соціально-культурних установ, заходів соціального забезпечення та захисту населення і складав 73 311 400 гривень.

 Бюджет

Фінансування видатків проводилося згідно запланованих коштів в межах фактичних надходжень та залишку коштів на початок року. За відповідний період проведено касових видатків по загальному фонду на суму 87 779 724  гривень, з них:

     - органи місцевого самоврядування – 7 874027  грн;

     - освіта – 25 639594 грн;

     - соціальний захист населення – 1 436 846грн;

     - культура і мистецтво – 1340 881 грн;

     - фізична культура і спорт – 382 056 грн;

     -  водопровідно-каналізаційне господарство – 493 732 грн;

     - благоустрій селища – 3 922 588 грн;

     - інші субвенції та видатки  – 46 690 000 грн.

 За звітній рік із суми видатків загального фонду направлено на заробітну плату з нарахуваннями – 29 582 061грн.,  медикаменти – 14 556 грн.,  на продукти харчування – 1 219 596 грн., оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 3 352 280 грн., інші видатки (придбання, послуги, соціальні виплати та міжбюджетні трансферти)  – 5 3611 231грн.

 

Інфраструктурна субвенція

В рамках проведення децентралізації та з метою реальної підтримки місцевих громад, держава виділила Казанківській  громаді 5 520 400 гривень для реалізації інфраструктурних проектів та додатково здійснено співфінансування на суму 1 031 595 гривень. Кошти розподіллено наступним чином: на реалізацію проекту проведення реконструкції школи в с. Михайлівка з впровадженням енергозберігаючих заходів – 1 356 725  гривень; на реалізацію проекту проведення реконструкції нежитлової будівлі під розміщення центру надання адміністративних послуг з впровадженням енергозберігаючих заходів в селищі Казанка  – 2 894 380 гривень; на співфінансування проведення реконструкції лікувального корпусу №2 Казанківської центральної районної лікарні з впровадженням енергозберігаючих заходів – 2 300 890 гривень.

 

Освіта

Освітня галузь є однією з найважливіших та найбюджетоємкіших. У 2018 році за рахунок податкових надходжень Казанківської селищної ради на утримання закладів  загальної середньої освіти  було виділено  9 838 300 гривень, а саме на оплату праці з нарахуванням техпрацівникам, надбавку за престижність праці вчителям, видатки на відрядження, енергоносії, продукти харчування, оплата послуг (крім комунальних), придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю. На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» для дітей нашої громади створено належні умови. Для учнів перших класів 9 шкіл  придбано комплекти меблів, забезпечено комп‘ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. За рахунок коштів селищної ради оновлено матеріально-технічну базу всіх закладів шкільної освіти, а саме придбано холодильники, морозильні камери, бойлери, електролічильники, підручники,  посуд, матеріали для ремонтів, насосну станцію, в двох школах підключено швидкісний інтернет, встановлено  твердопаливний котел, проведено атестацію робочих місць кухарів. Також відремонтовано сім шкільних автобусів та забезпечено підвезення до навчальних закладів 159 учнів. Рішенням виконавчого комітету Казанківської селищної ради забезпечено безкоштовним харчуванням 467 дітей пільгових категорій.

 За звітний період багато зроблено по зміцненню матеріально-технічної бази й дошкільних навчальних закладів нашої громади. Проведено ремонти трьох санвузлів в дитсадку «Теремок». Відремонтовано водопровід, каналізацію, частину даху в дитсадку с. Миколаївка, а у дитсадку в с. Дмитро-Білівка замінили вікна, двері, лінолеум, придбали електроплиту, пилосос, іграшки, пральну машину, відремонтували частково дах. В Михайлівському - проведено ремонт двох кімнат, провели каналізацію. В Троїцько-Сафонівському встановили систему опалення. Проведено косметичний ремонт в ДНЗ села Великоолександрівка та придбано бойлер і холодильник. Також придбано спецодяг, постільну білизну, наматрацники, електром‘ясорубки, ноутбуки  та принтери.

 

Комунальне господарство

Питання водозабезпечення визначене як пріоритетне у роботі селищної ради та її виконавчого комітету. Протягом 2018 року проведено роботи по забезпеченню населення софіївською водою багатоквартирні будинки по вулиці Миру, Коптєва та частину вулиці Гагаріна, а також  дитсадок «Теремок». Налагодили водопостачання в селі Троїцько-Сафонове. В с. Миколаївка  проводяться роботи по заміні старих труб, забезпечили водою дитячий садочок, школу, придбали станцію управління насосом та встановили очисне обладнання.

 Придбано огорожу для  цвинтарів в селах Великоолександрівка та Троїцько-Сафонове, а також для двох кладовищ в смт Казанка. Відновлено освітлення частини села Миколаївка та Михайлівка, вісім вулиць в смт Казанка. Придбано тракторний причеп та організовано безкоштовне вивезення сміття в райцентрі. За рахунок обласного бюджету відремонтовано частину вулиці Миру та частину  дороги по вулиці Шкільній. Встановлено меморіальний знак жертвам голодомору.

 

Складові успіху

За словами Казанківського селищного голови Олексія Асмолова, проблем ще є багато і він бачить їх успішне розв’язання тільки у спільних зусиллях. Складовими успіху Казанківської ОГТ є кадрова робота та сильна команда, яка згуртувалася навколо голови селищної ради; проходження навчання працівників та участь у грантових проектах; співпраця з депутатським корпусом, старостами та мешканцями громади. 

В майбутнє голова об’єднаної громади дивиться оптимістично. В  перспективному плані розвитку на 2019-2021 роки передбачено будівництво, реконструкцію, ремонт та модернізацію мережі вуличного освітлення населених пунктів, доріг комунальної власності, зон відпочинку, загальноосвітніх та дошкільних закладів, закладів культури, первинної медичної допомоги, оновлення медичного обладнання та придбання санітарного транспорту, реконструкція дитячої юнацької спортивної школи, спорудження спортивних майданчиків, створення системи управління побутовими відходами, відкриття центру надання адміністративних послуг, інших інвестиційних проектів.

Прочитано 346 разів