JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Не можна довго сидіти біля придорожнього каменю

Не можна довго сидіти біля придорожнього каменю

Так метафорично охарактеризувала ситуацію із затягуванням формування об’єднаних громад консультант з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал під час зустрічі с колективом Новомиколаївської сільської ради Вітовського району Миколаївщини.

Новомиколаївська сільська рада за перспективним планом Миколаївської області мала б увійти до Первомайської селищної ОТГ. Протягом місяця консультанти Миколаївського РВ АМУ відвідують ті сільські ради, що могли б об’єднатися та надають допомогу й роз’яснення щодо подальшого ходу реформи децентралізації. Так, зокрема, говорячи про закінчення у 2019 році добровільності об’єднання, консультанти наголошують на тому, що тим громадам, які є у перспективному плані вкрай необхідно пришвидшити об’єднання, щоб встигнути отримати ті фінансові інструменти, які держава надає новоствореним громадам.

Разом з тим, цей фінансовий ресурс надається не всім органам місцевого самоврядування, а тільки тим, хто бере на себе відповідальність підкреслила Лідія Віштал. Крім того, додала вона, що Миколаївська обласна рада вже майже два роки не вносить зміни до перспективного плану, чим гальмує процес децентралізації на Миколаївщині в цілому.

«Із внесенням змін до Закону «Про добровільне об’єднання громад» в частині формування перспективних планів Кабінет міністрів України отримує повноваження вносити зміни до перспективного плану замість обласної ради, якщо та не виконує свої функції, ‒ сказала консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ, ‒ Із завершенням етапу добровільності Кабмін вже буде самостійно визначати кого і з ким об’єднати».

Представники Новомиколаївської сільської ради поскаржилися на значні інфраструктурні проблеми в своїй громаді і що вони не бачать, як об’єднання може їх вирішити. Зокрема, було наголошено, на поганому стані доріг, особливо між селами громади, що ускладнює підвіз дітей до Первомайської опорної школи. Суттєвою проблемою є аварійний стан 2 мостів в громаді. В обговоренні торкнулися питання долі медичного обслуговування в необ’єднаних громадах.

Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна ще раз звернула увагу на фінансові інструменти, які надає держава об’єднаними громадам. Окрім збільшення переліку податків, який піде в бюджет ОТГ, вона навела приклади роботи інших громад з інфраструктурною субвенцією, кошами державного фонду регіонального розвитку, субвенції з обласного бюджету та різноманітних проектів та грантів.

«Через не об’єднання ваша громада недоотримала 23 мільйони гривень! ‒ наголосила Юлія Забродкіна, ‒ Ось, ваші мости та дороги!»

Голова Новомиколаївської сільської ради Дмитро Писарєв розповів, що були громадські збори та обговорення щодо об’єднання, але мешканці не проявляють рішучості у цьому питанні. Яскравим прикладом консерватизму за його словами стало негативне рішення мешканців на громадських зборах щодо проекту розміщення сонячної електростанції на території сільської ради та перспективи отримувати значні кошти від цього у власний бюджет.

Прочитано 707 разів