JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Понеділок, 03 серпня 2020 | Вхід
Жителі Баратівки звернулися до Вадатурського за допомогою в розчистці снігу

Жителі Баратівки звернулися до Вадатурського за допомогою в розчистці снігу

Отримав тривожний сигнал із Баратівської сільської ради Новобузького району про те, що жителі семи сіл чотири доби у зв'язку з негодою були фактично замуровані в снігу і відрізані від усього світу.

Люди кажуть, що на даний момент проблема почала вирішуватися - трактор чистить до них дорогу. Але у мене виникає питання: чому це робиться тільки зараз? Як я зрозумів зі слів людей, мова йде буквально про їх спасіння. Адже в той час, як місцями по Україні спалахує епідемія грипу, у них у ФАПі закінчилися медикаменти! І в кожному з сіл є діти, які хворіють. Пенсіонери, інваліди, всі інші, - попросту були кинуті й забуті на ці чотири доби. Саме крайнє село - Ганнівка взагалі 1,5 доби просиділо без світла, ремонтували самі, обленерго не доїхали б. По населених пунктах не можуть поховати померлих, і таких вже кілька випадків. Закінчуються продукти харчування, не працює пекарня, народ потихеньку самостійно відкопується, наскільки вистачає сил і ресурсів, тракторів в наявності практично немає.
А снігопад закінчився два дні тому! І тільки на третій день владою стали вживатися заходи щодо ліквідації наслідків! Чи варто говорити про бездіяльність влади, про наплювацьке відношення до людей? Підозрюю, що така ситуація відбувається далеко не в одній сільській раді. Скільки у нас таких сіл? Вважаю, що подібне свідчить про неготовність влади до зустрічі негоди, про відсутність чіткого плану дій за таких обставин.
Про що тільки говорить наступний факт: як повідомив голова сільради Олег Турчак, дорогу чистить трактор приватного підприємства, якому доведеться заплатити за роботу по 850 гривень за годину! Намагалися звертатися в райавтодор, сказали, що там всі «лежачі» - ні техніки, ні палива, ні робочих! Це слова голови сільради. А в бюджеті, як виявилося, грошей на оплату роботи приватника немає, відповідно, витрати ляжуть на плечі громади. Олег Федорович так і сказав, що це питання, ймовірно, буде вирішуватися шляхом збору коштів з населення, він поняття не має, як інакше вийти з цього глухого кута... Але як же так ?! Ні область, ні район не передбачили, що така ситуація взагалі може виникнути? Проте в регіоні оголошена надзвичайна ситуація, і на ліквідацію її наслідків мають бути закладені кошти в обласному бюджеті. Й подібні сигнали повинні відпрацьовуватися оперативно, злагоджено, щоб не допустити втрат. Так має бути. А на ділі ми отримуємо те, що жодної координації дій немає, села окремо - обласна/районна влада окремо, і при цьому мало не щогодини - позитивні звіти про боротьбу зі снігом і відкриття дільниць трас. Інтернет повний гарних фото з лопатами «смотрящих вдаль»...
Голова сільради погодився з тим, що і сам винен у такому розвитку подій, але він зізнався, що працює другий місяць після виборів й пообіцяв надалі зробити для себе висновки на майбутнє. Але де підтримка виконавчої влади? У чому вона проявляється?
Відомо, що в інших районах голови РДА в котрий раз звернулись до аграріїв, щоб вони допомогли виконати обов'язки влади і надали техніку/гроші або ж самі розчистили дорогу. Але це не по всім районам так, й ситуація цілком залежить від особистості керівника.
В цілому, думаю, проблема буде вирішена тільки після зміни системи, після реальної децентралізації. Коли громадам будуть передані в тому числі і дороги разом з усіма необхідними інструментами для отримання коштів на ці дороги.
А зараз прошу губернатора і голів РДА негайно вирішити питання по всім селам, які ще залишаються відрізаними від цивілізації, й особисто проконтролювати виконання поставлених завдань.

Матеріал з сторінки А.Вадатурського в фейсбуці

Прочитано 1842 разів