JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Слово великої і нечуваної біди –«Чорнобиль»

Слово великої і нечуваної біди –«Чорнобиль»

26 квітня 1986 року – трагічна дата, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбілших техногенних катастроф. Сьогодні виповнюється 32 роки з того дня, коли у наше з Вами життя увійшло слово з гірким присмаком великої і нечуваної біди –«Чорнобиль»…
В малому залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу керівництва району з учасниками ліквідації на Чорнобильській АЕС. На зустріч були запрошені головні лікарі ЦПМСД Лучна Валентина і центральної районної лікарні Лущенко Володимир, заступник начальника УС ЗН Усата Людмила,начальник районного відділу Держгеокадастру Воротинцева Інна, керівник Новобузького відділу по обслуговуванню громадян Баштанського відділу ПФУ Ваніцька Олена.
Учасники круглого столу обговорили питання пенсійного забезпечення чорнобильців, зубопротезування, санаторно – курортне лікування, пільгові рецепти.
Особливо болючим і емоційним було обговорення питання пенсійного забезпечення. 
В ході обговорення головою районної ради Василем Гаркавенко та керівником апарату Іриною Корнієнко була внесена пропозиція : підготувати лист – клопотання до народних депутатів щодо внесення змін до законодавства по соціальному захисту( пенсійне забезпечення) ліквідаторів Чорнобильської трагедії.
Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, призвела до іншого сприйняття світу, тому що такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало. Чорнобиль став чорною міткою на століття й тисячоліття.
Після зустрічі відбувся мітинг – реквієм за участі ліквідатрів Чорнобильської АЕС, трудових колективів, учнівської та студентської молоді по вшануваню пам'яті ліквідаторів ЧАЕС.
У своєму виступі голова райради Василь Гаркавенко відмітив « Час летить швидко. І хоча вже 32 роки минуло з тих пір,але Чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається болючою, незагойною раною.
Наслідки аварії не просто дають про себе знати, вони тривожать дедалі більше і більше: вибух на Чорнобильській АЕС заподіяв багато лиха Україні, сюди можна віднести й виведені з сільськогосподарського обігу родючі колись українські землі, і покинуті міста та села, і величезні кошти, витрачені на спорудження "Саркофага" і багато чого іншого. Але найдошкульнішого удару аварія завдала по здоров'ю українців, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті, це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох (може й багатьох десятків) прийдешніх поколінь.
А скільки ліквідаторів уже пішли із життя від хвороб, які дістали, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської аварії..»

Голова районної організації « Союз Чорнобиль України» Володимир Тяпаєв зауважив «Як не сумно констатувати цей факт, але Чорнобиль відкрив собою нову епоху. Ми ділимо історію на період "до і після Чорнобиля". Щороку, 26 квітня, ми покладаємо до пам’ятного знаку Чорнобільській трагедіїквіти, вінки. І у кожного із нас в очах сльозиі щемить душа… Бо час не загоїв чорнобильських ран…Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову будеповертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.
Так ведеться у цілому світі: в годину великого лиха, у час смертельної небезпеки у перші ряди боротьби стають найвідважніші. Тисячі і тисячі ліквідаторів ціною власного здоров’я і навіть життя закрили собою світ від жахливих променів радіації – пожежники, лікарі, військові, правоохоронці, будівельники, водії, механізатори.
Ми безмежно вдячні, Вам – ліквідаторам аварії, за врятовані мільйони життів, ми ніколи не забудемо тих кого з нами не має поряд, тих хто не вагаючись взявучасть в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Адже без Вашої мужності і відваги катастрофа могла бути набагато масштабнішою.
Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 32 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду всім нам, нашим дітям…
Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.
Щиро зичу вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська вдячність, повага та турботаза Вашу відданість та мужніст.

Прочитано 484 разів