JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Розвиток події щодо перщих виборів які будуть проводится 23 грудня у 34 ОТГ

Розвиток події щодо перщих виборів які будуть проводится 23 грудня у 34 ОТГ

Додатковий коментар Консультанта з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідії Віштал щодо призупинення виборів в 34 новостворених ОТГ України, з яких 2 з Миколаївщини: Софіївська та Лоцкінська.

08 листопада 2018 року  Центральна виборча комісія прийняла  постанову  №  202  «Про ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва про забезпечення адміністративного позову від 2 листопада 2018 року в справі № 640/18007/18». Комісія  взяла до відома ухвалу окружного адміністративного суду міста Київ про забезпечення адміністративного позову депутата шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання 34 ОТГ до вирішення спору. 

 Прийняття такої постанови пов'язано з необхідністю реагування  ЦВК на ухвалу окружного адміністративного суду міста Київ про забезпечення адміністративного позову, якою зупинено дію рішення відповідних рад територіальних громад, які увійшли до складу об’єднаних територіальних громад.

Взагалі діюче законодавство не передбачає можливості скасування виборів після того, як вони вже призначені. Заходи забезпечення позову не можуть зупинити процес призначення, підготовки та проведення виборів. Частиною четвертою статті 151 КАС України визначено, що заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти, унеможливлювати або в інший спосіб порушувати безперервність процесу призначення, підготовки і проведення виборів.   Прийнята  ухвала  Окружного адмінсуду Києва суду про зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних рад  не впливає на призначені вибори в ОТГ.

Прийняту постанову  ЦВК не можна розглядати, як зміну, відтермінування чи скасування виборчого процесу,  тому  виборчий  процес прямує далі, до утворення  міських, селищних, сільських  територіальних виборчих комісії, які повинно бути  сформоване  до 10 листопада 2018 року,  а утворити  такі ТВК  повинні  відповідні  районні виборчі комісії.

Довідково. Народний депутат України від Радикальної партії А.Л. Вітко 2 листопада 2018 р. подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою скасувати призначені на 23 грудня 2018 року перші вибори у 34 об’єднаних територіальних громадах.  У тому числі  до списку ОТГ, яких стосується позов потрапили дві  ОТГ Миколаївської області :
26. Лоцкинська сільська ОТГ Миколаївської області;
27. Софіївська сільська ОТГ Миколаївської області;
Постанова ЦВК

Прочитано 589 разів