JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Сергій Лозовий: Підстав відміняти вибори в Софіївській ОТГ немає.

Сергій Лозовий: Підстав відміняти вибори в Софіївській ОТГ немає.

Таку думку висловив Софіївській сільський голова Сергій Лозовий в інтерв’ю Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України щодо призупинення виборів на території його громади.

Новобузька, Вільнозапорізька та Софіївська об’єднані територіальні громади Новобузького району Миколаївщини, що утворені цього річ, мають проводити перші вибори у власні органи місцевого самоврядування 23 грудня. Однак, в наслідок судового позову народного депутата Артема Вітка через, начебто, відсутність місцевого референдуму при створенні 34 ОТГ на території України ‒ вибори в цих громадах призупинені. Серед цих громад опинилася Софіївська та Лоцкінська з Миколаївської області.

Коментуючи рішення ЦВК про призупинення виборів в Софіївській  об’єднаній територіальній громаді, Сергій Лозовий висловив здивування цією ситуацією. Він пояснив, що все відбувалося за встановленим законом порядком та, відповідно, фіксувалося протоколами. Ці всі документи пройшли аналіз в Миколаївській ОДА та Міністерстві регіонального розвитку і отримали позитивний висновок.

«Ми не просто проводили громадські збори, ми робили по домовий обхід. Ми питали думку кожного мешканця, фіксували і потім підкладали ці списки з їх голосами, звісно тих, кого застали вдома, ‒ розповів Сергій Лозовий, ‒ Ми обійшли по Софіївській сільській раді до 90 відсотків мешканців, а по Баратівський близько 80-ти».

Софіївській сільський голова висловив здивування в тому, що народний депутат в своїй позовній заяві вимагає проведення місцевого референдуму, але ж закон про добровільне об’єднання громад не передбачає проведення референдуму.

Він підтвердив, що в селах самої громади ніякого конфлікту немає, що роздмухування цього неіснуючого конфлікту ‒ це безглуздя. Сергій Лозовий припускає, що, можливо, хтось бачить, що громада перспективна і хоче відхопити ласий шматочок, але він не знає у себе конкретних осіб, які б відкрито виступали, що їх не спитали при обговоренні проекту рішення на об’єднання.

«Ніколи такого не було, щоб було призначено вибори, а потім їх відміняють. Підкреслю, у нас все проведено прозоро і по закону, тому підстав відміняти вибори немає»,  ‒переконаний Сергій Лозовий.

Нагадаємо, що консультант з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал надала роз’яснення щодо судового позову нардепа Вітка та висловила думку, що ці дії носять популістичний та маніпулятивний характер.

Прочитано 1173 разів