JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Новий Буг планує розвиток на 2019 рік як об’єднана громада

Новий Буг планує розвиток на 2019 рік як об’єднана громада

Консультанти та виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України проведи виїзну консультацію з представниками Новобузької міської ради, під час якої говорили про затвердження бюджету на 2019 рік, про спільні проекти з Новомихайлівською сільською радою, про штатний розпис як вже об’єднаної Новобузької міської об’єднаної територіальної громади. Новобузький міський голова Максим Лагодієнко висловив зацікавлення у питаннях роботи старостатату, зокрема, виборів та порядку відкликання старост. Актуальним для Новобузької об’єднаної громади стало питання проведення перших виборів в ОТГ, які були зупинені через введення військового стану.

Консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідія Віштал зазначила, що поки не відомо, коли буде проведено вибори в новоутворені об’єднанні територіальні громади, що треба дочекатися відміни військового стану.

«Ми знаємо, що вибори вже призначені і з 3 листопада 2018 року розпочався виборчий процес, ‒ пояснює Лідія Віштал, ‒ Зупинка цього виборчого процесу відбулася через оголошення військового стану. Як тільки цей військовий стан буде скасовано – має з’явитися інша постанова Центральної виборчої комісії, яка наддасть роз’яснення, що далі робити».

З словами юриста Миколаївського відділення Асоціації міст с початком виборчої кампанії в новостворені ОТГ вже створені територіальні комісії, в цьому ключі розпочато фінансування різних робіт та робіт по реєстру виборців, розроблено план організаційних заходів. Всі територіальні виборчі комісії вже затвердили свої кошторисні документації, які необхідні для проведення цих виборів.

 «Тобто, проведена вже певна робота. Тому, якщо відбудетеся поновлення виборів, то вони продовжаться з того з моменту, де були зупинені,  ‒ підбила підсумок Лідія Віштал, ‒ Але, в будь якому разі, ми повинні дочекатися скасування війкового стану та нового рішення ЦВК».

 Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна обговорила з представниками Новобузької міської ради питання щодо формування структури та штатного розпису Новобузької міської ОТГ на 2019 рік після визначення на рівні ЦВК дати проведення виборів міського голови об’єднаної територіальної громади. Також, Юлія Забродкіна  звернула увагу на підготовку проекту тимчасового розпису міського бюджету з метою недопущення зриву фінансування на захищенні статті видатків бюджетної сфери.

  Учасники робочої зустрічі зупинилась на питанні щодо підготовки проекту зведеного міського бюджету на 2019 рік, з урахуванням нових норм бюджетування, зокрема, мінімальної заробітної плати, зростання коефіцієнту по енергоносіях, індексу інфляції тощо. Під час спільного обговорення консультант з питань бюджету Миколаївського РВ АМУ звернула увагу присутніх на взаємодію міської влади з районною владою в частині підготовки договорів на передачу об’єктів бюджетної сфери з комунальної власності міст, сіл, селищ Новобузького району у комунальну власність міста Новий Буг.

 «Необхідно, щоб Новобузька міська рада вже працювала з об’єднаним бюджетом та напрацьовувала спільні програми на майбутнє. Щоб вже були проектні програми, показники, проектні заходи, ‒ підкреслила Юлія Забродкіна, ‒ Потрібно зробити так, щоб люди бачили, що об’єднання дає позитив і спонукає фінансування програм, які дають розвиток громаді».

інформація про надання допомоги консультантів АМУ у формуванні діяльності Новобузької міської ради як вже об'єднаної громади.

Прочитано 989 разів