JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Станом на 1 червня до громад Миколаївщини надійшло понад 12 млн грн на реалізацію програми «Доступні ліки»

Станом на 1 червня до громад Миколаївщини надійшло понад 12 млн грн на реалізацію програми «Доступні ліки»

В Україні діє програма «Доступні ліки». Миколаївщина не є виключенням, виконання програми знаходиться на постійному особистому контролі голови облдержадміністрації Олексія Савченка.  Так у 2018 році область отримала майже 30 млн грн державної субвенції на реалізацію цієї програми. Згідно рішення сесії облради від 21 грудня 2017 року №25 кошти розподілено між адміністративно-територіальними одиницями області з урахуванням вимог чинного законодавства (Постанова КМУ від 10 березня 2017 р. № 181). На 1 червня до адміністративних одиниць профінансовано понад 12 млн грн. з яких використано 95,2%. Про це повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євген Шевченко.

Євген Шевченко розповів, що 25 червня взяв участь у розширеній нараді під головуванням Прем’єр Міністра України Володимира Гройсмана щодо забезпечення громадян ліками і медичними виробами. Під час наради було обговорено важливі аспекти реалізації медичної реформи.

За словами заступника голови ОДА, в області діє 184 аптеки, де можна отоварити рецепти за програмою «Доступні ліки». З початку року на Миколаївщині 146 510 осіб вже отримали лікарські засоби, виписано 308 085 рецептів.

Євген Шевченко поінформував і про проблемні моменти. «Найперше – це недостатня інформаційна робота серед населення, яка ведеться в районах області, що призводить до низького попиту. Я публічно, офіційно вимагаю від керівників РДА посилити роботу в цьому напрямку. Кожен житель області має знати, що може розраховувати на підтримку влади!», - зазначив заступник голови ОДА.

«Друга проблема, на жаль, лежить в самих людях. Із 308 085 рецептів отоварено 242 023. Це значить, що не було надано ліки більш ніж за 60 тис рецептами. Я прошу жителів Миколаївщини більш відповідально відноситись, адже ці ліки міг отримати хтось, кому вони дійсно потрібні», - резюмував Євген Шевченко.

Євген Шевченко

Прочитано 349 разів